Közép-magyarországi ASzC Pálóczi Horváth István Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Manócska Óvoda látogatás

2022.05.23.

Iskolánk diákjai meglátogatták az örkényi Manócska Óvoda nagycsoportosait Vida Péter tanár úr és Roicsik Rita tanárnő vezetésével. A látogatás célja egy olyan foglalkozás volt, melynek témája a környezetvédelem. A fél órás foglalkozást Vida Péter tanár úr tartotta interaktív módon. A gyerekek nagyon ügyesen figyeltek és lelkesen válaszoltak a feltett kérdésekre. Természetesen nem üres kézzel mentünk. Tíz különböző ajándékot vittünk a hallgatóságunknak. Kaptak például plakátokat madarakról, kutyákról, lovakról. Madarak és fák napjához közel madaras és fás kifestőket, festékkel és ecsetekkel. Maggyűjteményt a hozzájuk tartozó növényekről képekkel. Kreatív játékokat, például színes és állatmintásmintás dobókockákat, amiknek segítségével különleges állatok után kutathatnak, vagy állatos különbségkeresőket. Mézontófűmagnak is gazdái lettek, hogy saját méhlegelőt létesíthessenek, diákjaink által készített madárodúkat kaptak, hogy a madarak megfigyelésére is legyen lehetőségük. De komposztálással vagy éppen erdőtűz megelőzéssel kapcsolatos segédanyagot is biztosítottunk számukra.

Úgy gondolom nagy jelentősége van a felnövekvő generációk hozzáállásának a környezethez, természethez, annak védelméhez. A környezeti nevelés célja a környezettudatos szemlélet kialakítása. Az ismeretnyújtást, a közvetlen tapasztalatszerzést, a szemléletformálást és helyes magatartásalakítást, kreatív gondolkodást és a problémamegoldást is érinti. Nem elég elmondani a gyerekeknek, hogy mi fog történni, fontos, hogy saját maga tapasztalja meg és ki is tudja próbálni. Ehhez próbáltunk segítséget nyújtani a számukra. Reméljük, hasznukat veszik.

 

 

 

 

 

 

Hírek, információk


X